eva

Eva Alner Jízdná

Narodila se v roce 1979. Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor hudebně-dramatický. Během studia hostovala v Divadle Petra Bezruče, ve Slezském divadle Opava. Po škole nastoupila do angažmá v Západočeském divadle v Chebu, dále následovalo angažmá v Horáckém divadle Jihlava. Po letech u divadla podlehla kouzlu orientu – studovala orientální tanec u předních českých tanečnic (Shereen, Patricie Procházková), vystupovala a posléze i učila břišní tance v tanečním studiu Aisha. Zahrála si v několika českých (Bohéma, Dabing Street, Modrý kód, Ordinace v růžové zahradě, Drazí sousedé, Klec aj.) i zahraničních projektech (Bertolt Brecht, Last Visa, Ottilie, Amundsen, Sněhurka aj.). Ráda točí i se studenty filmových škol (FAMU International, FAMO, Prague Film School aj.).

V roce 2018 založila divadelní a kulturní spolek Estela productions, který producentsky, i produkčně podpořil představení Traktát o lásce, jehož je Marianna autorkou a režisérkou.

 

“Mariannu jsem si ke vzniku hry sama pečlivě vybrala. Cítila jsem, že společné tvoření bude pro mne velkou inspirací a kvalita představení bude zaručena. Přestože jsem již několikrát ve své divadelní praxi slyšela o Stanislavského metodě, teprve až při práci s Mariannou jsem ji naplno pochopila a otevřel se mi nový rozměr pohledu na divadlo”.