Traktát o lásce

Představení Traktát o lásce, jak už z názvu vyplývá, je o citu, který nás doprovází v každé
vteřině našeho života, který nás žene přes všechny životní překážky a nutí nás dělat v životě
psí kusy, abychom ji dosáhli a byli spokojení. Což bývá z pohledu nezávislého
pozorovatele, tedy diváka, leckdy velmi zábavné.
A nemusí se vždy jednat jen o ten ideální, vysněný, cit mezi partnery. Pokaždé ji prožíváme v jiné
formě, jednou je to láska mateřská, jednou lásku k tvorbě, k umění, jednou je to láska plná vášně,

Zabít draka

Divadelní hra "Drak" od Jevgenije Švarce je filozofická pohádka proti totalitě ve všech formách, režimech nebo obdobích dějin a o lidské vlastnosti takový režim slepě následovat. Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás je úkol mnohem složitější.

13 ženských tváří

Představení „13 ženských tváří“ je hudebně dramatická inscenace, v níž v krátkých a měnících se etudových scénách se rozkrývá svět ženy.

Žena zamilovaná a osamocená, žena svádějící a opuštěná. Vnitřní svět ženy, který je občas klidný a dětinsky nevinný, někdy tvrdý a vroucí vášnivý.

Buenos Aires, vystupte!

"Buenos Aires, vystupte!" je divadelní zpracování životních příběhů lidí, kteří v letech 1900 - 1946 emigrovali do Argentiny. Etudovou metodou jsme se snažili společně vymyslet, prožít a pochopit, co cítili a čím si prošli evropané v první polovině 20. století a co je vyprovokovalo nebo donutilo v osobním či historickém životě k emigraci.

Ekonomická situace v době krizí a světových válek, převrat v politickém režimu, pronásledování, ztracená láska, nebo jen touha po změně a lepším životě v zaslíbené zemi?

V kavárně

Zveme Vás do pražské kavárny na šálek příběhů z obyčejného života, který Vám společně naservírují absolventi hereckého kurzu Marianny Arzumannové.
Představení v délce 60 minut je složeno z nejzajímavějších scén, které přineslo roční studium, životní zkušenosti herců a v neposední řadě i jejich fantazie.

Divadlo Marianny Arzumanové