Na první pohled skupinka veselých, milujících přátel, členů rodiny a spolupracovníků se během více než hodiny mění divákům přímo před očima. Jak se vypořádat a poprat s nevyřčenými tajnostmi vašich blízkých? To ukazuje nejnovější představení Zakopaný pes Divadla Marianny Arzumanové, které mělo premiéru 9. října v Divadle v Celetné.

Marianna Arzumanová je nesmírně půvabnou, vzdělanou, silnou a hlubokou ženou - je divadelní režisérka s obrovským talentem pro to, co je její vášní, totiž svět silných příběhů. Představení, která inscenuje v sobě vždy nesou svoji specifickou poetiku a humor, nastavují zrcadlo světa dění a člověku jako takovému. A právě proto bychom vás teď rádi pozvali na jedno z nich.

Koná se 15.10. 2019 v Divadle v Celetné a jmenuje se „Zabít draka“.

Jsem v Praze šťastná. Mám svobodu tvořit.

Přijela do Čech za svou velkou láskou. Ta nevydržela, zato ona zůstala, našla tu druhý domov a začala si plnit svůj životní sen. Vybudovala unikátní divadelní projekt inspirovaný argentinským tangem. Divadlo Marianny Arzumanové je stejně jako ona sama živočišné, vášnivé a plné emocí. Přitom se v něm téměř nemluví.

Rozhovor s Mariannou Arzumanovou pro Právo si můžete přečíst na novinky.cz

Divadlo vášnivé jako tango, rozhovor s Mariannou Arzumanovou.

V Rusku z ní mohla být známá filmová herečka. V Čechách měla našlápnuto na kariéru zpravodajky. Ona si však vybrala cestu zcela neobjevenou. Sama sebe našla v argentinském tangu, které se stalo jejím jazykem.

Rozhovor s autorkou inscenace Mariannou Arzumanovou připravil těsně před naším vysíláním Václav Vraný, který se byl podívat na probíhající zkoušky do Divalda Na Prádle. Premiéra proběhne v neděli 15. března. V záznamu ze zkoušky uslyšíme písničku Besame mucho v podání herečky Ilony Pilipenko za klavírního doprovodu Iriny Smoljarové. 

Celý rozhovor si můžete poslechnout v archivu Českého rozhlasu.

Hra s názvem “Buenos Aires, vystupte!” se skládá z osmi příběhů – obrazů zachycujících zlomové momenty v životě lidí. Dovedly je k tomu, aby opustili svůj zaběhlý život v různých částech Evropy první poloviny 20. století a vydali se hledat štěstí za oceán do daleké Argentiny.

Ruská aristokratka v Moskvě 1917, zpěvačka v nacistickém Berlíně roku 1933, chudá italská rodina z Neapoli v roce 1900, budapešťský fotograf v osobní a světové krizi, prostitutka v Paříži na prahu první světové války. Důvody k emigraci byly různé.

Jaké byly osudy Evropanů v Argentině čtyřicátých let? Co je vyprovokovalo v první polovině dvacátého století k emigraci? Na to se pokusí odpovědět divadelně-taneční autorské představení režisérky Marianny Arzumanové.

Více se dozvíte v článku na kultura.idnes.cz