Čím jí učarovalo tango? Odpovídá Mariana Arzumanová, režisérka a ředitelka divadla MA, Noční Mikrofórum

Nejhorší na tom je, že Putin bude vždy nějakou válku potřebovat, myslí si herečka Arzumanova, Youradio talk

Divadelní hra Johna B. Priestleyho o tom, jestli je lepší vědět pravdu, nebo raději vesele žít ve lži.

Na panství se sjíždí zábavná společnost, tři partneři ve firmě a jejich sladké polovičky: hostitel Robert se svou ženou Fredou, její bratr Gordon a jeho roztomilá Betty, a společník Stanton se sekretářkou Olwen. Slavná spisovatelka slečna Mockridgeová jen doplňuje náladu

Úvodní stránku Novin Prahy 2 ozdobila fotografie z představení Traktát o lásce, které jsme v červenci 2020 odehráli v novorenesančním prostoru Grotta. Festival Letní divadlo v Grébovce, aneb Divadlo pod hvězdami uspořádalo Divadlo MA pod záštitou radnice MČ Praha 2 jako charitativní kulturní akci pro občany v době pandemie koronaviru. Diváci měli možnost zdarma zhlédnout tři představení z repertoáru Divadla MA. Dalšími uvedenými hrami byly tituly Zabít draka a Buenos Aires, vystupte!

V únoru 2021 jsme v pořadu Mezi námi na Českém Rozhlasu mluvili o naší tvorbě během rok trvající pandemie, o otevření vlastní scény Divadla MA v Žitné 41, o posledním titulu Adresát neznámý a o zkoušení nejnovější hry Polyfonie.Čechov.cz.

Rozhovor si můžete poslechnout na stránkách plus.rozhlas.cz a začíná v 16. minutě

Na první pohled skupinka veselých, milujících přátel, členů rodiny a spolupracovníků se během více než hodiny mění divákům přímo před očima. Jak se vypořádat a poprat s nevyřčenými tajnostmi vašich blízkých? To ukazuje nejnovější představení Zakopaný pes Divadla Marianny Arzumanové, které mělo premiéru 9. října v Divadle v Celetné.

Marianna Arzumanová je nesmírně půvabnou, vzdělanou, silnou a hlubokou ženou - je divadelní režisérka s obrovským talentem pro to, co je její vášní, totiž svět silných příběhů. Představení, která inscenuje v sobě vždy nesou svoji specifickou poetiku a humor, nastavují zrcadlo světa dění a člověku jako takovému. A právě proto bychom vás teď rádi pozvali na jedno z nich.

Koná se 15.10. 2019 v Divadle v Celetné a jmenuje se „Zabít draka“.

Jsem v Praze šťastná. Mám svobodu tvořit.

Přijela do Čech za svou velkou láskou. Ta nevydržela, zato ona zůstala, našla tu druhý domov a začala si plnit svůj životní sen. Vybudovala unikátní divadelní projekt inspirovaný argentinským tangem. Divadlo Marianny Arzumanové je stejně jako ona sama živočišné, vášnivé a plné emocí. Přitom se v něm téměř nemluví.

Rozhovor s Mariannou Arzumanovou pro Právo si můžete přečíst na novinky.cz

Divadlo vášnivé jako tango, rozhovor s Mariannou Arzumanovou.

V Rusku z ní mohla být známá filmová herečka. V Čechách měla našlápnuto na kariéru zpravodajky. Ona si však vybrala cestu zcela neobjevenou. Sama sebe našla v argentinském tangu, které se stalo jejím jazykem.

Rozhovor s autorkou inscenace Mariannou Arzumanovou připravil těsně před naším vysíláním Václav Vraný, který se byl podívat na probíhající zkoušky do Divalda Na Prádle. Premiéra proběhne v neděli 15. března. V záznamu ze zkoušky uslyšíme písničku Besame mucho v podání herečky Ilony Pilipenko za klavírního doprovodu Iriny Smoljarové. 

Celý rozhovor si můžete poslechnout v archivu Českého rozhlasu.

Hra s názvem “Buenos Aires, vystupte!” se skládá z osmi příběhů – obrazů zachycujících zlomové momenty v životě lidí. Dovedly je k tomu, aby opustili svůj zaběhlý život v různých částech Evropy první poloviny 20. století a vydali se hledat štěstí za oceán do daleké Argentiny.

Ruská aristokratka v Moskvě 1917, zpěvačka v nacistickém Berlíně roku 1933, chudá italská rodina z Neapoli v roce 1900, budapešťský fotograf v osobní a světové krizi, prostitutka v Paříži na prahu první světové války. Důvody k emigraci byly různé.