Zkoušeli jste už někdy zabít draka? Tolik očí, tolik hlav a každá má svou vlastní lest. Jedna vyvolá strach, druhá podlomí sebedůvěru a třetí vám pomalu změní vnímání dobra a zla. A nakonec je „drak“, jak ho všichni známe, vlastně docela roztomilá bytost. Drak dramatika a prozaika Jevgenije Lvoviče Švarce má ale k poslušnému zvířátku daleko. Nadčasová filosofická pohádka o totalitě ve všech formách a obdobích dějin posloužila jako předloha a znovu ožívá v režii Marianny Arzumannové. Tentokrát ale klade důraz na současné prostředí a aktuální dění v zemi, kde žijeme.

Odkud nás drak sleduje tentokrát a v jaké podobě asi vstupuje do našich duší v moderní době? A cítíte ho vy sami jako nebezpečí nebo pevně víte, že se mu dokážete postavit? Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás, to je úkol mnohem složitější.

Režie: Marianna Arzumanova

Účinkují: Petr Kolman, Štefan Radačovský, Jaroslav Tůma, Denisa Licková, Igor Šebo, Janusz Hummel, Jiří Valeš, Tatiana Abramova, Olga Achkasova, Soňa Beaumont, Elvíra Nikitina.

Představení je vhodné i pro děti od dvanácti let.Premiéra

22.09. 2017

Délka představení

80 min. bez přestávky